Прес за филтрирање за третман на отпадни води

Ние нудиме редовната Прес за филтрирање за третман на отпадни води кои се достапни во различни големини и може да се перат со леснотија. Ние производство на овие производи, со користење врховен и најдобрите квалитетни материјали врз основа на најнова технологија во согласност со стандардите и нормите на квалитет. Овие производи клиенти може да се искористат од нас по пристапни цени.
Како и оригиналот инвеститорот на

Прес за филтрирање за третман на отпадни води

, Ние се нудат на најконкурентна цена и најдобар квалитет. MOQ преговара, се чувствуваат слободни да не контактирате за цена детали. Исто така, Ние извоз голема quatity да бродот секоја година.
  • Прес за филтрирање за третман на отпадни води - MAWS
Прес за филтрирање за третман на отпадни води
модел - MAWS
Преса за филтрирање на автоматско мембрана за миење
Перачот со крпа се ракува преку цилиндарот за воздух и се контролира од збир на мотор за да се придвижи уредот за миење.
Машината за миење е конструирана со прскалки за прскање и четки што мие крпа од двете страни истовремено за да се обезбеди филтер за чистење на филтрите целосно измиен откако ќе се измие.
  1. Материјал:Јаглероден челик(СС-400),Уред за перење SUS-304
  2. Филтер плочи:ПП плочи(МИТ),век на употреба≧10 години(потребно е дневно одржување)
  3. Површински третман:Површинско пескарење+анти-буквар за 'рѓа+два третмани со епоксиден врвен слој(Според потребите на клиентите)
  4. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  5. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  6. Потекло:Тајван

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
MAWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Прес за филтрирање за третман на отпадни води, треба да знаете за највисок квалитет на Прес за филтрирање за третман на отпадни води производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
MCS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Прес за филтрирање за третман на отпадни води, треба да знаете за највисок квалитет на Прес за филтрирање за третман на отпадни води производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Прес за филтрирање за третман на отпадни води, треба да знаете за највисок квалитет на Прес за филтрирање за третман на отпадни води производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Прес за филтрирање за третман на отпадни води, треба да знаете за највисок квалитет на Прес за филтрирање за третман на отпадни води производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
RDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings