Појас за одводнување на тиња

Ние сме професионални производителот Појас за одводнување на тиња производителот, набавувачот и извозник, фабрика во Taiwan. Ние може да направи нови производи за да одговорат брзо на промените на пазарот и барањата на клиентите. Нашите производи се произведени и тестирани со меѓународните стандарди, под строг надзор на високо квалификувани технократи да ги задоволи и исполни повеќето критични побарувачката на познат индустриски корисникот ширум светот.
Нашите

Појас за одводнување на тиња

уживаат во добра репутација во различни пазари низ целиот свет. За овој успех, ние постојано ќе ви понудиме нашите најдобри услуги и производи за да ги исполни сите ваши потреби. Ве молиме не двоумете се да контактирајте не ако имате било истрага.
  • Појас за одводнување на тиња - NBD-L
Појас за одводнување на тиња
модел - NBD-L
Преса за големи ротациони ремени
Широко се користи во различни индустрии,преса за филтрирање на ремените спроведува комбиниран процес на задебелување и одводнување и е интегриран уред за третман на тиња и отпадни води.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316)
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
НБД–Б200~B300 Технички податоци
Модел Ширина на ременот
(мм)
Капацитет
(м3/час)
Сува тиња
(Кг ДС/час)
Појас
Брзина
(М./мин)
Користете моќност Измијте вода
(м3/час)
Димензии
(Л..В..Х.)
Основно
(А..Б.)
(В..Д.)
Тежина
(КИЛОГРАМ)
Возење
(HP)
Флокулација
Резервоар
(HP)
Гравитација
Одводнување
(HP)
НБД-
L 125
1250 6.6~12 100~180 2~8 1/2 1/4 1/4 9.2 3339
1818 година
2012 година
1578&времиња;2286
1678 година&времиња;2566
1450
НБД-
L 150
1500 9.3~16 140~240 2~8 1/2 1/4 1/4 10.6 3339
2068 година
2012 година
1828&времиња;2286
1928 година&времиња;2566
1620
НБД-
Л 175
1750 12~21 180~320 2~8 1 1/2 1/4 12.6 3386
2316 година
2117 година
2098&времиња;2286
2178 година&времиња;2566
1810
НБД-
L 200
2000 16~29 240~440 година 2~8 1 1/2 1/4 14.0 3386
2576 година
2317 година
2348&времиња;2286
2468&времиња;2566
1980
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
NBD-L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Појас за одводнување на тиња, треба да знаете за највисок квалитет на Појас за одводнување на тиња производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
MAWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Појас за одводнување на тиња, треба да знаете за највисок квалитет на Појас за одводнување на тиња производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
MCS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Појас за одводнување на тиња, треба да знаете за највисок квалитет на Појас за одводнување на тиња производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Појас за одводнување на тиња, треба да знаете за највисок квалитет на Појас за одводнување на тиња производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
RDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings