Преса за ремен од тиња

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. што е најголем производител и извозник кои специјализираат во Преса за ремен од тиња in Taiwan. Нашата компанија во сопственост на напредни техники, занает и опрема со совршена методи на испитување. Квалитетот е сигурен. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
Ние сме специјализирани во fabricating широк спектар на

Преса за ремен од тиња

. Наши производи се заврши до совршенство од страна на нашите експертски тим на дизајнери и се предмет на прилагодување, како за на барањата на нашите клиенти.
  • Преса за ремен од тиња - NBD-M
Преса за ремен од тиња
модел - NBD-M
Преса за среден појас
Пресата на ремените се користи како придружна опрема за третман на канализација.Може да ги филтрира и разводни суспендираните цврсти материи и седименти по третманот со флотација на воздухот и талогот произведен во секој биохемиски дел од третманот на канализацијата во колачи од кал.
Погоден за разни индустриски отпадни води како хартиена пулпа,Боење,Позлата,Кожа,Метал,Камен&Рударство,Градски мешан и градски вишок активиран и сл.
Ние, исто така, правиме прилагодена услуга за различни индустрии и земји;Belt Press е корисна опрема за секоја индустрија.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316)
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
NBD-M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за ремен од тиња, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за ремен од тиња производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за ремен од тиња, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за ремен од тиња производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
MACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за ремен од тиња, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за ремен од тиња производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за ремен од тиња, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за ремен од тиња производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-T
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за ремен од тиња, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за ремен од тиња производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
RDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings