Згуснувач на ротациониот тапан

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е основана во 1990 година. имаме богато подароци производство искуство, и нашата палета на производи е поврзана со Згуснувач на ротациониот тапан и така натаму. Потпирајќи се на нашиот професионален талент и добро искуство во оваа област, ние се здобијат со големо достигнување и се во врска како една од најдобрите производители во Taiwan.
Со текот на годините на совршеност во производство, клиенти се увери од добивањето на повеќето иновативни и највисок квалитет на професионална

Згуснувач на ротациониот тапан

. Ве молиме да не двоумење да контактирајте не сега.
  • Згуснувач на ротациониот тапан - RDT
Згуснувач на ротациониот тапан
модел - RDT
Згуснувач на ротациониот тапан
Задебелување на екранот на ротациониот тапан е конструиран со мулти-Аголен ротационен кој се состои од силна крпа за филтрирање,ротирање со мала брзина за да се оддели дополнителната влага од тињата.
Костум за ротационен уред за задебелување за тиња со висока концентрација,концентрацијата по задебелена одржува во 5-8%и прави торта со наводнета тиња со мала содржина на вода.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316)
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
RDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Згуснувач на ротациониот тапан, треба да знаете за највисок квалитет на Згуснувач на ротациониот тапан производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Згуснувач на ротациониот тапан, треба да знаете за највисок квалитет на Згуснувач на ротациониот тапан производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
MACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Згуснувач на ротациониот тапан, треба да знаете за највисок квалитет на Згуснувач на ротациониот тапан производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Згуснувач на ротациониот тапан, треба да знаете за највисок квалитет на Згуснувач на ротациониот тапан производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Згуснувач на ротациониот тапан, треба да знаете за највисок квалитет на Згуснувач на ротациониот тапан производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-T
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings