Екран на лентата за гребло

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan Екран на лентата за гребло производителот, набавувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
Ако сте заинтересирани за некој од нашите

Екран на лентата за гребло

или би сакале да клиент цел, Ве молиме слободно да ни договор, Ние сме Очекуваме да формирање на успешни деловни односи со нови клиенти низ целиот свет во блиска иднина.
  • Екран на лентата за гребло - CS
Екран на лентата за гребло
модел - CS
Отстранувач на ѓубрето од предниот гребло
Отстранувачот за отпадоци од предниот гребло е инсталиран на влезот на пумпната станица или системот за третман на вода.Таа е составена од подножје,специфични облоги во облик на плуг,плоча за гребло,ланец на лифтови и единици за редукција на мотори итн.Се собира во различно растојание според различната брзина на проток.
Материјалот на гребло е армирана пластика, модел на ABS, материјал што може да придонесе за отпорност на корозија при работа во вода и да го продолжи работниот век.
Целиот уред е направен од СУС-304 со материјал отпорен на корозија и може да се инсталира брзо и лесно.
Имаме специјални четки за гребло со Acid&Алкали-доказ и отпорен на измачување дизајн за носење и собирање на цврсти материи многу полесно.
Овој уред има широк спектар на примена,погоден за граѓански отпуштања,Хемиска индустрија,Земјоделството,Мелница за хартија,Кожарница,Риболов и така натаму.
Не само заштеда на енергија, туку и никаква опасност од јавност.
Покрај тоа,ние ќе се прилагодиме како клиент’барање.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304)
  2. Површински третман:Површинска мариноване и анти-третман со 'рѓа(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Едноставна операција,висока безбедност,ниска цена,лесно одржување
  5. Потекло:Тајван
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
CS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Екран на лентата за гребло, треба да знаете за највисок квалитет на Екран на лентата за гребло производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Екран на лентата за гребло, треба да знаете за највисок квалитет на Екран на лентата за гребло производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Екран на лентата за гребло, треба да знаете за највисок квалитет на Екран на лентата за гребло производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
CS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings