Единица за подготовка на полимер

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е професионална производителот, набавувачот и извозник што се занимава со изгледот, развој и производство на Единица за подготовка на полимер. Ние се наоѓа во Taiwan, Со удобен превоз пристап. Сите производи се строго проверени од страна на нашите професионални вработен.
Ние сме специјализирани во fabricating широк спектар на

Единица за подготовка на полимер

. Наши производи се заврши до совршенство од страна на нашите експертски тим на дизајнери и се предмет на прилагодување, како за на барањата на нашите клиенти.
  • Единица за подготовка на полимер - APD
Единица за подготовка на полимер
модел - APD
Автоматска машина за дозирање со високо молекуларно полимер
Намалувањето на течностите од отпадните води бара употреба на полимери;CHI SHUN обезбедува ефикасна технологија за поддршка на оваа специјализирана апликација.
За најстрогите барања,развивме системи за растворање на APD во лесни за инсталирање и ракување.
Автоматската високомолекуларна полимерна дозирна машина е дизајнирана за подготовка и дозирање на полимерен раствор во третманот на вода,а полимерниот раствор со специфична концентрација се додава во отпадната вода за да се забрза коагулацијата на тињата.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316) ,ПП
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Автоматски,континуирано,висока стабилност,висока ефикасност,ниски потрошни материјали,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Единица за подготовка на полимер, треба да знаете за највисок квалитет на Единица за подготовка на полимер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Единица за подготовка на полимер, треба да знаете за највисок квалитет на Единица за подготовка на полимер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Единица за подготовка на полимер, треба да знаете за највисок квалитет на Единица за подготовка на полимер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Единица за подготовка на полимер, треба да знаете за највисок квалитет на Единица за подготовка на полимер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Единица за подготовка на полимер, треба да знаете за највисок квалитет на Единица за подготовка на полимер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings