Систем за дозирање полимер

Ние сме професионални Taiwan-Базирана компанија која се занимава во Производителот, извозникот и снабдувач Систем за дозирање полимер со широк спектар. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови, Ве молиме слободно да контактирајте не.
Ние, главно, се на

Систем за дозирање полимер

ODM и OEM цел, она што го гледате на интернет се само мали делови од нашите производи. Да имаат подобра резолуција и да добијат брз одговор, ве молиме контактирајте со вашиот спецификации веднаш. Ние ќе се потрудиме да ви ги задоволи.
  • Систем за дозирање полимер - APD
Систем за дозирање полимер
модел - APD
Систем за автоматско дозирање пудра
Системот за автоматско дозирање на прав се користи широко во индустријата за третман на вода и отпадни води за активирање,мешање и дозирање на полимер како раствор.
Подготвени полимери се користат за да се постигне коагулација и флокулација што подразбира процес на отстранување на честички во третман на вода и третман на отпадни води.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316) ,ПП
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Автоматски,континуирано,висока стабилност,висока ефикасност,ниски потрошни материјали,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Систем за дозирање полимер, треба да знаете за највисок квалитет на Систем за дозирање полимер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Систем за дозирање полимер, треба да знаете за највисок квалитет на Систем за дозирање полимер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Систем за дозирање полимер, треба да знаете за највисок квалитет на Систем за дозирање полимер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Систем за дозирање полимер, треба да знаете за највисок квалитет на Систем за дозирање полимер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Систем за дозирање полимер, треба да знаете за највисок квалитет на Систем за дозирање полимер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
APD
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings