Преса за филтрирање плочи

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. in Taiwan, Е сеопфатна надворешна трговија компанија производство Преса за филтрирање плочи. Со одличен квалитет и целосно конкурентна цена, нашите производи уживаат висок углед меѓу нашите деловни партнери и клиенти. Со години, добивме и продажба на пазарите.
Досега, ние се фокусиравме на производство на најдобри Преса за филтрирање плочи производи, од Тајван до Океанија, Јапонија, Јужна Кореја, земјите од Југоисточна Азија и земјите од Европа и Америка, повеќе и повеќе купувачи почнаа да ги избираат нашите производи, а производите добро ги освоија целиот свет Репутација. Ние цврсто веруваме дека преку искрена соработка, можеме да воспоставиме добра соработка, ве молиме слободно контактирајте не, дефинитивно ќе ги обезбедиме нашите професионални информации, производи со најдобар квалитет, најповолна цена и брза услуга за да ги исполниме вашите барања. Ако ви треба детален понуда, слободно контактирајте не.
  • Преса за филтрирање плочи - AWS
Преса за филтрирање плочи
модел - AWS
Прес од камерен филтер со уред за перење на платно
AWS серијата е слична како ACS серијата, но вклучува уред за перење крпа што заштедува време и трошоци за полетување крпи за перење.
Конструиран со лента за собирање вода која авто-затворено додека перете крпа за да спречите капе вода и калапи од влажна тиња.
Големина на плочи иста како и серијата ACS,од 800x800 до 2000x2000, но може да се прилагоди за големината и количината по потреба.
Уред за перење крпа направен од СУС-304 материјал што е отпорност на корозија и оксидација за да се продолжи работниот век.
  1. Материјал:Јаглероден челик(СС-400),Уред за перење SUS-304
  2. Филтер плочи:ПП плочи(МИТ),век на употреба≧10 години(потребно е дневно одржување)
  3. Површински третман:Површинско пескарење+анти-буквар за 'рѓа+два третмани со епоксиден врвен слој(Според потребите на клиентите)
  4. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  5. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  6. Потекло:Тајван

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
AWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтрирање плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање плочи производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
ACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтрирање плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање плочи производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
MAWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтрирање плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање плочи производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
MCS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings