Преса за филтер за плочи и рамки

Ние би сакале да се воведе нашата компанија како водечки производител, на снабдувачот, извозникот на Преса за филтер за плочи и рамки. Поради нашето долгогодишно аранжмани и долго искуство во оваа област, ние уверувам на професионални квалитетни производи по многу конкурентни цени. Ако сакате да добиете повеќе информации или примероци за испитување на квалитет, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Со барање сликата купувачи или уметнички дела од

Преса за филтер за плочи и рамки

. Ние се приклучи на најдобрите суровини за супериорни производи. Ние ќе ги направиме производи според оригинални детали на клиентите, како на пример логото, преглед и големина.
  • Преса за филтер за плочи и рамки - MAWS
Преса за филтер за плочи и рамки
модел - MAWS
Преса за филтрирање на автоматско мембрана за миење
Серијата MAWS е уредот да работи солидно-одвојување на течности од отпадна вода со стискање на филтерските плочи.
Да се подобрат перформансите и квалитетот,уред за перење крпа мие филтер со крпи по секој циклус на одводнување за да ја одржи пропустливоста на воздухот и да обезбеди ниска содржина на влага во тортата од тиња по третманот со филтерот
  1. Материјал:Јаглероден челик(СС-400),Уред за перење SUS-304
  2. Филтер плочи:ПП плочи(МИТ),век на употреба≧10 години(потребно е дневно одржување)
  3. Површински третман:Површинско пескарење+анти-буквар за 'рѓа+два третмани со епоксиден врвен слој(Според потребите на клиентите)
  4. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  5. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  6. Потекло:Тајван

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
MAWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтер за плочи и рамки, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтер за плочи и рамки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
ACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтер за плочи и рамки, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтер за плочи и рамки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтер за плочи и рамки, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтер за плочи и рамки производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
MCS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings