Преса за филтрирање на мембрански плочи

Нашите производи се популарни во производството, снабдувањето и извоз на сите сфери на животот во Taiwan. Благодарение на моќната дистрибутивната мрежа и вешти работодавците, нашите Преса за филтрирање на мембрански плочи производи имаат најдобар квалитет и најконкурентна цена. Ве молиме слободно да контактирајте не.
Нашата напредна технологија и хард-работи штабови да се обезбеди конкурентност на нашите врвен квалитет

Преса за филтрирање на мембрански плочи

Во меѓувреме, задоволството на клиентите е нашата постојана потрага.
  • Преса за филтрирање на мембрански плочи - MACS
Преса за филтрирање на мембрански плочи
модел - MACS
Филтерски преси со плочи со мембрана
Плочата за стегање на мембраната се нуди да одговара на притисок од 16 години.
Поради дополнителна екстракција на течност за време на циклусот на стискање,солиден процент се зголемува.
Времето на циклусот на филтрација е намалено во споредба со конвенционалното преса за филтрирање на комората за вдлабнување,што резултира со придобивки од мембранските плочи v/s коморни плочи.
  1. Материјал:Јаглероден челик(СС-400)
  2. Филтер плочи:ПП плочи(МИТ),век на употреба≧10 години(потребно е дневно одржување)
  3. Површински третман:Површинско пескарење+анти-буквар за 'рѓа+два третмани со епоксиден врвен слој(Според потребите на клиентите)
  4. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  5. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  6. Потекло:Тајван

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
MACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Преса за филтрирање на мембрански плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање на мембрански плочи производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Преса за филтрирање на мембрански плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање на мембрански плочи производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Преса за филтрирање на мембрански плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање на мембрански плочи производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Преса за филтрирање на мембрански плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање на мембрански плочи производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-T
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Преса за филтрирање на мембрански плочи, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање на мембрански плочи производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
RDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings