Преса за филтрирање на мембрана

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Преса за филтрирање на мембрана. Ние сме вклучени во понудата на прилагодување во однос на големината, дизајнот, моделот и бојата, како на спецификациите на клиентите. Ние се обезбеди најдобар квалитет, што е во согласност со глобалните принципи за квалитет како нашите домашни производство единица е инсталиран со високо развиени машини за да се обезбеди квалитет.
Нашите

Преса за филтрирање на мембрана

одговара на строги норми за квалитет на меѓународниот пазар. Квалитетот е нешто што се земе во нашите чекор, за тоа е неодвоив дел од десната однесување и работа етика. Нашите стандарди за квалитет дејствува како клупата марка за целата индустрија.
  • Преса за филтрирање на мембрана - MACS
Преса за филтрирање на мембрана
модел - MACS
Прес за автоматско филтрирање на мембраната
Серијата MACS користи мембрански плочи за второ притискање на вода од вода со удар за да се направи помала содржина на вода во торта од тиња отколку серијата ACS и AWS.
Преса за филтрирање на типот мембрана Mix Pack се состои од комплет плоча за мембрана и плоча за камери,и двата типа плочи се инсталираат наизменично во Филтер Преса.
  1. Материјал:Јаглероден челик(СС-400)
  2. Филтер плочи:ПП плочи(МИТ),век на употреба≧10 години(потребно е дневно одржување)
  3. Површински третман:Површинско пескарење+анти-буквар за 'рѓа+два третмани со епоксиден врвен слој(Според потребите на клиентите)
  4. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  5. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  6. Потекло:Тајван

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
MACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтрирање на мембрана, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање на мембрана производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
ACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтрирање на мембрана, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање на мембрана производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-E
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтрирање на мембрана, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање на мембрана производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтрирање на мембрана, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање на мембрана производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтрирање на мембрана, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање на мембрана производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за филтрирање на мембрана, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за филтрирање на мембрана производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-T
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings