Преса за хидрауличен филтер

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е професионална производителот, набавувачот и извозник што се занимава со изгледот, развој и производство на Преса за хидрауличен филтер. Ние се наоѓа во Taiwan, Со удобен превоз пристап. Сите производи се строго проверени од страна на нашите професионални вработен.
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Преса за хидрауличен филтер

. Сите вработени срдечно го поздравува голем број на бизнисмени од странски компании да се создаде брилијантна!
  • Преса за хидрауличен филтер - MCS
Преса за хидрауличен филтер
модел - MCS
Преса за рачен хидрауличен филтер
Рачна хидраулична филтер-преса е меѓу најстарите видови опрема за филтрирање.
Таа произведува најголема концентрација на цврста торта од која било опрема за механичко одводнување.
Да се справи со мали количини на материјал,рачните преси за филтрирање се корисни,ефтин и лесен за употреба.
  1. Материјал:Јаглероден челик(СС-400)
  2. Филтер плочи:ПП плочи(МИТ),век на употреба≧10 години(потребно е дневно одржување)
  3. Површински третман:Површинско пескарење+анти-буквар за 'рѓа+два третмани со епоксиден врвен слој(Според потребите на клиентите)
  4. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  5. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  6. Потекло:Тајван

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
MCS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за хидрауличен филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за хидрауличен филтер производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
MAWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за хидрауличен филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за хидрауличен филтер производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за хидрауличен филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за хидрауличен филтер производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за хидрауличен филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за хидрауличен филтер производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
RDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings