Машина за печат со двоен појас

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Машина за печат со двоен појас in Taiwan. Нашата експертиза ни овозможува да нудиме широк спектар на производи, со цел да се исполнат меѓународните стандарди за квалитет и тие се совршени да се користи во различни места. Нашата палета е достапен во различни големини и спецификации за да се задоволат различните потреби на клиентите.
Компанијата е основана многу години и е професионално фабричко производство, снабдувач на Машина за печат со двоен појас Со долгогодишно искуство акумулирано. Имаме извонредни перформанси во индустријата. Производите имаат стабилен квалитет и високо конкурентни цени. Обезбедете најдобри производи и обезбедете ги најдобрите услуги. Имаме најдобри способности за добро управување и иновативниот развој продолжува да воспоставува долгорочни деловни односи со клиенти од целиот свет.
  • Машина за печат со двоен појас - NBD-E
Машина за печат со двоен појас
модел - NBD-E
Преса за двоен појас
  • Нема уред за задебелување на ротациониот тапан
  • Погоден се користи во висока концентрација(с.с)тиња
  • Излегува 5~8%цврста содржина со 1.5~3%влез s.с
  • Широка примена во индустриски тиња
Прес-филтерските преси се користат многу во постројките за третман на отпадни води поради нивната висока продуктивност и сигурност.
Целосна рамка и валјаци изработени од не'рѓосувачки челик за анти-корозија и продолжување на животниот век,дури и одговараат на различно тип на индустрија.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316)
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
НБД-Е Технички податоци
Модел Ширина на ременот
(мм)
Капацитет
(м3/час)
Сува тиња
(Кг ДС/час)
Појас
Брзина
(М./мин)
Користете моќност Измијте вода
(м3/час)
Димензии
(Л..В..Х.)
Основно
(А..Б.)
(В..Д.)
Тежина
(КИЛОГРАМ)
Возење
(HP)
Флокулација
Резервоар
(HP)
НБД-
Е 50
500 0.8~2.3 15~45 2~8 1/2 1/4 1.9 2373
1029 година
1681 година
786&времиња;1680
856 година&времиња;1800
660
НБД-
Е 75
750 1.8~3.7 37~75 2~8 1/2 1/4 2.9 2373
1274 година
1681 година
1036&времиња;1680
1106 година&времиња;1800
740
НБД-
Е 100
1000 2.6~5.3 52~105 2~8 1/2 1/4 3.8 2373
1524 година
1681 година
1286&времиња;1680
1356 година&времиња;1800
820
НБД-
Е 125
1250 3.8~6.8 75~135 2~8 1/2 1/4 4.8 2373
1779 година
1681 година
1536&времиња;1680
1606 година&времиња;1800
900
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
NBD-E
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Машина за печат со двоен појас, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за печат со двоен појас производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Машина за печат со двоен појас, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за печат со двоен појас производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Машина за печат со двоен појас, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за печат со двоен појас производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-T
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings