Прес за камерен филтер

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е производител, на снабдувачот и извозникот Прес за камерен филтер. со неколку години искуство, Ние произведуваме нашите производи со добро опремени мерна опрема и силна техничка сила. Нашата компанија има положено оценките на некои сертификати. За некои бренд и модели. Ако сте заинтересирани за повеќе информации за нашите производи, Ве молиме слободно да не контактирате, ќе ни биде мило да разговараат со вас во детали!
Ние сме pround дека нашата

Прес за камерен филтер

се користат во целиот свет во широк спектар на престижни објекти и events.Their домот apprearance е додадете на вашата прекрасна активност. Ве молиме слободно контактирајте со нас за подетални информации.
  • Прес за камерен филтер - ACS
Прес за камерен филтер
модел - ACS
Прес за камерен филтер
Прес-филтерските преси обично доаѓаат со механизам за поместување на плочата за движење на плочите и овозможуваат брзо испуштање на тортата од коморите на филтрската преса.
Во Филтер Прес,се состои од филтерски плочи и филмски преси за рамки со механички менувачи на плочи.
Централното напојување и аголните излезни плочи се вклучени во дизајнот на притискачката на филтерот.
Големина на плоча од 800x800 до 2000x2000 за управување со различен волумен на отпадни води од различни индустрии.
  1. Материјал:Јаглероден челик(СС-400)
  2. Филтер плочи:ПП плочи(МИТ),век на употреба≧10 години(потребно е дневно одржување)
  3. Површински третман:Површинско пескарење+анти-буквар за 'рѓа+два третмани со епоксиден врвен слој(Според потребите на клиентите)
  4. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  5. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  6. Потекло:Тајван

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
ACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Прес за камерен филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Прес за камерен филтер производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Прес за камерен филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Прес за камерен филтер производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
MAWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Прес за камерен филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Прес за камерен филтер производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
MCS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings