Третман на отпадни води во преса за појас

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е производител, на снабдувачот и извозникот Третман на отпадни води во преса за појас со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила во Taiwan. Со широк спектар, одличен квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се широко се користат во на пазарот и други индустрии.
Со Исклучителна изработка и современи техники, ги направиме нашите производи на

Третман на отпадни води во преса за појас

да се рангира меѓу првите и слични производи. Ние со нетрпение очекуваме за соработка со клиенти од целиот свет.
  • Третман на отпадни води во преса за појас - NBD-M
Третман на отпадни води во преса за појас
модел - NBD-M
Прес на среден ротационен појас
Филтерските преси за ремени користат филтерски ремени се наменети за механичко одводнување на тињата отпадни води, а исто така и на тињата за кондиционирање на вода и индустриските кашести.Преси за филтрирање на ремените се користат во целина во постројките за третман на отпадни води поради нивната висока продуктивност и сигурност.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316)
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
НБД-М Технички податоци
Модел Ширина на ременот
(мм)
Капацитет
(м3/час)
Сува тиња
(Кг ДС/час)
Појас
Брзина
(М./мин)
Користете моќност Измијте вода
(м3/час)
Димензии
(Л..В..Х.)
Основно
(А..Б.)
(В..Д.)
Тежина
(КИЛОГРАМ)
Возење
(HP)
Флокулација
Резервоар
(HP)
НБД-
М 50
500 1~3 15~45 2~8 1/2 1/4 3.8 2439
1047 година
1881 година
786&времиња;1680
856 година&времиња;1800
860
НБД-
М 75
750 2.5~5 37~75 2~8 1/2 1/4 5.3 2439
1284 година
1881 година
1036&времиња;1680
1106 година&времиња;1800
940
НБД-
100 М
1000 3.5~7 52~105 2~8 1/2 1/4 7.2 2486
1534 година
1861 година
1286&времиња;1680
1356 година&времиња;1800
1020
НБД-
М 125
1250 5~9 75~135 2~8 1/2 1/4 8.7 2486
1784 година
1861 година
1536&времиња;1680
1606 година&времиња;1800
1100

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
NBD-M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Третман на отпадни води во преса за појас, треба да знаете за највисок квалитет на Третман на отпадни води во преса за појас производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-E
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Третман на отпадни води во преса за појас, треба да знаете за највисок квалитет на Третман на отпадни води во преса за појас производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Третман на отпадни води во преса за појас, треба да знаете за највисок квалитет на Третман на отпадни води во преса за појас производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-T
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings