Преса за ремени за одводнување на тињата

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Преса за ремени за одводнување на тињата, Кои се направени од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Во текот на процесот на производство, нашите стручни тимови проверува квалитетот на производите на тој начин ние обезбеди супериорни производи на нашите клиенти. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Имаме напредна опрема за производство на

Преса за ремени за одводнување на тињата

и добра изработка и постепено се истражуваат некои нов дизајн. Сите партнери во странство се добредојдени да преговараат и да соработуваат со нас.
  • Преса за ремени за одводнување на тињата - NBD-B(B200,B250,B300)
Преса за ремени за одводнување на тињата
модел - NBD-B(B200,B250,B300)
Троен појас со преса за задебелување на гравитацијата
Тројцата-Гравитациониот притисок на ременот на ременот има независна гравитациска зона со поотворен појас за побрзо одводнување на волуменот на вода.Продолжениот гравитационен дизајн има подолга гравитациона дренажна зона.Изборот на основната машина е функција од типот на тиња и цврсти материи за добиточна храна.
Погоден за разни индустриски отпадни води како хартиена пулпа,Боење,Позлата,Кожа,Метал,Камен&Рударство,Мешани во градот и активиран вишок од градот итн.
Ние, исто така, правиме прилагодена услуга за различни индустрии и земји,Belt Press е корисна опрема за секоја индустрија.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316)
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
НБД–Б200~B300 Технички податоци
Модел Ширина на ременот
(мм)
Капацитет
(м3/час)
Сува тиња
(Кг ДС/час)
Појас
Брзина
(М./мин)
Користете моќност Измијте вода
(м3/час)
Димензии
(Л..В..Х.)
Основно
(А..Б.)
(В..Д.)
Основно
(А1.Б1)
(Ц1.Д1)
Тежина
(КИЛОГРАМ)
Возење
(HP)
Флокулација
Резервоар
(HP)
Гравитација
Одводнување
(HP)
НБД-
Б 200
2000 36~60 360~600 2~8 2 1 1 15.5 5936
2749 година
3135 година
2439&времиња;3400
2499 година&времиња;3700
1030&времиња;940
1150 година&времиња;1100
3650
НБД-
Б 250
2500 55~80 550~800 2~8 2 1 1 19.3 5936
3249 година
3135 година
2939&времиња;3400
2999 година&времиња;3700
4350
НБД-
Б 300
3000 69~110 690~1100 2~8 3 1 1 23.2 5936
3769 година
3135 година
3459&времиња;3400
3519 година&времиња;3700
5100
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
NBD-B(B200,B250,B300)
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за ремени за одводнување на тињата, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за ремени за одводнување на тињата производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-B(B100-B175)
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за ремени за одводнување на тињата, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за ремени за одводнување на тињата производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
TDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Преса за ремени за одводнување на тињата, треба да знаете за највисок квалитет на Преса за ремени за одводнување на тињата производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
TDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings