Филтрација на ременот

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Филтрација на ременот кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Произведени користејќи високо квалитетни суровини нашите производи многу сигурен и издржлив и caters за широк спектар на барање различни купувачи. Нашите производи може да се користи за неколку видови на комерцијални и станбени апликации и се достапни во различни форми. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Гордееме на доследно спроведување на квалитетот

Филтрација на ременот

со увери чистотата по конкурентни цени. Ние искрено добредојде јавите домашни и странски клиенти и да соработуваат со нас.
  • Филтрација на ременот - NBD-R
Филтрација на ременот
модел - NBD-R
Преса за ремен за задебелување на скелетот
  • Тип на рамка од скелет ја олеснува замената на ролерите
  • Повеќе ролки со подолга крпа доведуваат до поголема површина на филтерот и произведуваат пониска торта од тиња со содржина на вода
Задебелување на екранот на ротациониот тапан е конструиран со мулти-Аголен ротационен кој се состои од силна крпа за филтрирање,ротирање со мала брзина за да се оддели дополнителната влага од тињата.
Костум за ротационен уред за задебелување за тиња со висока концентрација,концентрацијата по задебелена одржува во 5-8%и прави торта со наводнета тиња со мала содржина на вода.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316)
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
NBD-R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Филтрација на ременот, треба да знаете за највисок квалитет на Филтрација на ременот производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
AWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Филтрација на ременот, треба да знаете за највисок квалитет на Филтрација на ременот производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
MACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Филтрација на ременот, треба да знаете за највисок квалитет на Филтрација на ременот производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Филтрација на ременот, треба да знаете за највисок квалитет на Филтрација на ременот производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-T
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдоброто Филтрација на ременот, треба да знаете за највисок квалитет на Филтрација на ременот производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
RDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings