Филтер за ремени

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е специјализирана во Филтер за ремени производителот, набавувачот. Одличен квалитет, најдобра услуга, професија и искреноста се позитивните повратните заработени од нашите клиенти. Тие ни помагаат да се вклопуваат на позитивни слики на пазарот за сите наши производи, и тие имаат нашите ветувања на сите наши клиенти низ целиот свет. Ние ќе бидеме во звук позиција да обезбеди клиенти со највисок перформанси и ни овозможи да ги споделат плодовите на успехот со вас. Ние го поздравуваме Вашите сугестии и идеи за тоа како можеме да ја направиме нашата компанија подобра снабдувач и подобрена партнер за вашиот бизнис. 100% проверка на квалитет ќе се врши за да бидете сигурни дека стоката е со висок стандард за квалитет, кога доставени до клиентите крај.
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и супериорна услуга по продажбата, ние веќе ужива долготрајни добар углед во светот на пазарот. Ние ќе продолжиме да работиме на целта да се биде квалитетен производител. Ако сте заинтересирани за нашите

Филтер за ремени

и треба дополнителни информации или проблеми, Ве молиме не двоумете се да контактирајте не наскоро.
  • Филтер за ремени - NBD-H
Филтер за ремени
модел - NBD-H
Прес на структурата на скелетот
Овој тип е поголем од NBD-L ВИД.
Дизајнот на двоен ротационен тапан за згуснување се справува со огромен капацитет на тиња и подолга крпа за филтрирање го зголемува волуменот на одводнување во валјаците за да постигне подобар резултат и да добие торта од тиња од фен.
Високиот капацитет за одводнување со мала потрошувачка на енергија е супериорност на NBD-Преса за појас од типот H.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316)
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
НБД–H Технички податоци
Модел Ширина на ременот
(мм)
Капацитет
(м3/час)
Сува тиња
(Кг ДС/час)
Појас
Брзина
(М./мин)
Користете моќност Измијте вода
(м3/час)
Димензии
(Л..В..Х.)
Основно
(А..Б.)
(В..Д.)
Тежина
(КИЛОГРАМ)
Возење
(HP)
Флокулација
Резервоар
(HP)
Гравитација
Одводнување
(HP)
НБД-
Б 200
2000 24~40 360~600 2~8 2 1/2 1/2&времиња;2 16.4 4269
2805 година
2917 година
2439&времиња;3400
2499 година&времиња;3700
3300
НБД-
Б 250
2500 36~53 550~800 2~8 2 1/2 1/2&времиња;2 20.3 4346
3300 година
3153 година
2939&времиња;3400
2999 година&времиња;3700
3950
НБД-
Е 300
3000 46~73 690 година~1100 г. 2~8 3 1 1/2&времиња;2 24.2 4620
3850 година
3173 година
3472&времиња;3400
3532 година&времиња;3700
4600
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
NBD-H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Филтер за ремени, треба да знаете за највисок квалитет на Филтер за ремени производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
MAWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Филтер за ремени, треба да знаете за највисок квалитет на Филтер за ремени производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
MCS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Филтер за ремени, треба да знаете за највисок квалитет на Филтер за ремени производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Филтер за ремени, треба да знаете за највисок квалитет на Филтер за ремени производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
RDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings