Прес филтер за ремени за третман на отпадни води

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е производител на Прес филтер за ремени за третман на отпадни води. Поради нашите големи излез капацитет и силна калапи способност за прилагодување на производството, нашата компанија има извезуваат нашите производи на многу меѓународни пазари. Нашите производи се сертифицирани во согласност со барањата на клиентите.
Ние извоз врвен квалитет

Прес филтер за ремени за третман на отпадни води

кои ги исполнуваат меѓународните стандарди. Ние можеме да снабдување во било потребната количина во многу конкурентна цена редовно, пакување, како на купувачи совети. Ве молиме контактирајте не за спецификација и котација.
  • Прес филтер за ремени за третман на отпадни води - NBD-R
Прес филтер за ремени за третман на отпадни води
модел - NBD-R
Прес на ротациониот појас на скелет
Дизајн на рамка на скелет со поголема количина на ролери и подолг појас на филтерот што носи поголема површина за притискање и го продолжува времето на одводнување,потоа прави торта со тиња со мала содржина на вода.
Типот на скелет Рамката е поудобна при расклопување на дел;заштедува работна сила и трошоци при замена на разни делови.
Тој е релативно економичен од традиционалниот тип.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316)
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
NBD-R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Прес филтер за ремени за третман на отпадни води, треба да знаете за највисок квалитет на Прес филтер за ремени за третман на отпадни води производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-E
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Прес филтер за ремени за третман на отпадни води, треба да знаете за највисок квалитет на Прес филтер за ремени за третман на отпадни води производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Прес филтер за ремени за третман на отпадни води, треба да знаете за највисок квалитет на Прес филтер за ремени за третман на отпадни води производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-T
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings