Одводнување на пресот од филтерот за ремени

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. со богати искуства на производителот снабдувач и извозник на Одводнување на пресот од филтерот за ремени фабрика во Taiwan, Во целиот свет клиенти, ние искрено добредојде повеќе глобални партнери да соработуваат за да формира нова бизнис. ние ги преземаме се заврши во рок од ветената временска рамка и нашите услуги се достапни на многу конкурентни цени. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Во меѓувреме, ние исто така, сакаат да придонесат за популаризација на модерен

Одводнување на пресот од филтерот за ремени

со нашите совршен производ функции, човечки дизајн, напредни технологии и научни управување. Ние со нетрпение очекуваме да соработуваме со вас.
  • Одводнување на пресот од филтерот за ремени - NBD-T
Одводнување на пресот од филтерот за ремени
модел - NBD-T
Преса за филтрирање на сенка на тројни ремени
  • Тип на рамка од скелет ја олеснува замената на ролерите
  • Повеќе ролки со подолга крпа доведуваат до поголема површина на филтерот и произведуваат пониска торта од тиња со содржина на вода
Костум за дизајнирање тројни ремени за тиња со мала концентрација,со отстранлив”В.”ора повторувајќи ја тињата за орање за да ја намали дополнителната влага од тињата.
По орање талог,концентрација на кашеста маса одржува во 5~8%и го прави резултатот за одводнување подобар.
  1. Материјал:нерѓосувачки челик(СУС-304 година/СУС-316)
  2. Површински третман:Анти-сликање со 'рѓа,Пасивација од не'рѓосувачки челик(Според потребите на клиентите)
  3. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  4. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  5. Потекло:Тајван
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
NBD-T
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одводнување на пресот од филтерот за ремени, треба да знаете за највисок квалитет на Одводнување на пресот од филтерот за ремени производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
AWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одводнување на пресот од филтерот за ремени, треба да знаете за највисок квалитет на Одводнување на пресот од филтерот за ремени производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
MACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одводнување на пресот од филтерот за ремени, треба да знаете за највисок квалитет на Одводнување на пресот од филтерот за ремени производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одводнување на пресот од филтерот за ремени, треба да знаете за највисок квалитет на Одводнување на пресот од филтерот за ремени производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одводнување на пресот од филтерот за ремени, треба да знаете за највисок квалитет на Одводнување на пресот од филтерот за ремени производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
RDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings