Автоматско притискање на филтерот

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник, CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е производство на претпријатие од областа на проектирање, развој, производство и трговија на Автоматско притискање на филтерот. Ако имате проблеми или се разочарани со низок квалитет на производи од други компании ", ве молиме обидете се нашите производи. Нашите производи ќе ви помогнат и вашите клиенти да ги задоволи совршено. Ние ги доставуваме производи на сите на Кина клиенти.
Сите вработени во компанијата имаат сериозен работен став за да им овозможат на нашите клиенти најдобри Автоматско притискање на филтерот. Производите се доверливи, а технологијата го води светот. Ја освоивме благодарноста на купувачите од целиот свет и купивме голем број нарачки. Со нетрпение очекуваме да соработуваме со купувачи од целиот свет.
  • Автоматско притискање на филтерот - ACS
Автоматско притискање на филтерот
модел - ACS
Автоматско притискање на филтерот
Со целосно автоматско работење може да се работи и во рачен режим за одржување и делови’замена.
Големина на плоча од 800x800 до 2000x2000 за управување со различен волумен на отпадни води од различни индустрии.
CHI SHUN Filter Press е погоден за различни индустрии, како што се преработка на храна,кожа,мелница за хартија,боење и сл.
Филтер Притиснете одводнување со притискање на плочите за филтрирање и прави торта со тиња со мала содржина на вода.
  1. Материјал:Јаглероден челик(СС-400)
  2. Филтер плочи:ПП плочи(МИТ),век на употреба≧10 години(потребно е дневно одржување)
  3. Површински третман:Површинско пескарење+анти-буквар за 'рѓа+два третмани со епоксиден врвен слој(Според потребите на клиентите)
  4. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  5. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  6. Потекло:Тајван

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
ACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автоматско притискање на филтерот, треба да знаете за највисок квалитет на Автоматско притискање на филтерот производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
MACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автоматско притискање на филтерот, треба да знаете за највисок квалитет на Автоматско притискање на филтерот производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-E
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автоматско притискање на филтерот, треба да знаете за највисок квалитет на Автоматско притискање на филтерот производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автоматско притискање на филтерот, треба да знаете за највисок квалитет на Автоматско притискање на филтерот производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автоматско притискање на филтерот, треба да знаете за највисок квалитет на Автоматско притискање на филтерот производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Автоматско притискање на филтерот, треба да знаете за највисок квалитет на Автоматско притискање на филтерот производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-T
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings