Притиснете автоматски филтер

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Притиснете автоматски филтер кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Достапно во разни бои нашата палета е многу издржлив и спектакуларно во својата завршница и затоа е во високата побарувачка од целиот свет.
Ние сме убедени да ги задоволи барањата на сите клиенти со разумни цени, навремена испорака, и строга контрола на квалитетот. Ако сте заинтересирани во

Притиснете автоматски филтер

, Нашата компанија е вашиот најдобар избор. Не двоумете се да контактирајте не. Очекувам да вашето пребарување.
  • Притиснете автоматски филтер - AWS
Притиснете автоматски филтер
модел - AWS
Преса за филтрирање за автоматско перење
AWS серијата е слична како ACS серијата, но вклучува уред за перење крпа што заштедува време и трошоци за полетување крпи за перење.
Конструиран со лента за собирање вода која авто-затворено додека перете крпа за да спречите капе вода и калапи од влажна тиња.
Филтер за перење CHI SHUN Притиснете автоматски да ги миете филтрите за филтрирање додека завршува секој циклус за да избегнете преостанување на тињата на крпите за филтрирање и предизвикување блокада.
Прес филтер за перење ја намалува содржината на вода од индустрискиот талог за отпад за да се постигне ефект на намалување на тињата и да се заштедат трошоците за транспорт и отстранување.
  1. Материјал:Јаглероден челик(СС-400),Уред за перење SUS-304
  2. Филтер плочи:ПП плочи(МИТ),век на употреба≧10 години(потребно е дневно одржување)
  3. Површински третман:Површинско пескарење+анти-буквар за 'рѓа+два третмани со епоксиден врвен слој(Според потребите на клиентите)
  4. Производството може да се модифицира според цртежите на клиентите
  5. Висок квалитет,висока ефикасност,мала потрошувачка на енергија,ниска цена за одржување
  6. Потекло:Тајван

CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
AWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Притиснете автоматски филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Притиснете автоматски филтер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
MACS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Притиснете автоматски филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Притиснете автоматски филтер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Притиснете автоматски филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Притиснете автоматски филтер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Притиснете автоматски филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Притиснете автоматски филтер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
NBD-T
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHI SHUN MACHINERY PLANT CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Притиснете автоматски филтер, треба да знаете за највисок квалитет на Притиснете автоматски филтер производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
RDT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings